סלסה ראשי

הרשמה לאתר

צור קשר

תמונות ראשי

וידאו

ארכיון סרטונים

מאמרים

סלסה פסטיבלים

חלום לטיני 2009

פסטיבל בלגאן

פורום סלסה

סצנת הסלסה בישראל

ריקודי כל הזמנים

מדריכי סלסה

מועדוני סלסה

קונגרס סלסה 2003

קונגרס סלסה 2004

קונגרס סלסה 2005

 

פרסום באתר

 

 


החיבור הזוגי בין הגבר לבחורה בריקוד הבצ'אטה

 

נכתב ע"י מירי רואה, רקדנית ומדריכת בצ'אטה בכירה

 

הפוסט הזה מוקדש לכם, רקדנים יקרים רוקדי הבצ׳אטה בפרט ואני מניחה שזה נוגע לכל סגנון ריקוד אשר יהיה. אני מדברת על הגברים, אלה שצריכים להיות המוח הפועל מאחורי הדבר הנפלא שנקרא ריקוד זוגי.
בשם כל בחורה שאי פעם ניסתה להוביל אני אומר.. זה קשה. ממש קשה. עד שלא ניסיתי, לא הבנתי תחת איזה לחץ אתם נתונים במהלך ערב שלם, כל פעם שמתחיל שיר ואתם יוצאים ל׳מתקפה׳ שנמשכת 3 וחצי דקות, אתם צריכים לא רק לזוז בעצמכם, אלא לגרום לאדם אחר לזוז, להיות מוזיקליים ומן הראוי ליצור אינטימיות וחיבור בריקוד מה שאומר להסתכל לבחורה בעיניים וגם לפעמים לחייך. כל זה כמובן גם צריך להיראות טוב. אפשר לסכם את זה ב ״וואו!״.

אני ממש לא צינית כשאני אומרת שאין לי מושג איך אתם עושים את זה, אבל אני מורידה את הכובע בפני כל אחד שמצליח ומבינה כל אחד שמתקשה... העניין הוא, שלצערי יש דבר אחד שאתם נוטים לפספס ופוגעים בעצמכם, בביטחון ובהערכה העצמית שלכם בגלל תפיסה מוטעית.

אם תשאלו כל בחורה מה היא תעדיף, ריקוד מפוצץ וריאציות שהבחור מנצל כל צליל הכי קטן של איזה כלי ומפגין את כל יכולותיו שלמד, שינן ותירגל חודשים אחורה, או בחור שיתרכז בקשר ובאינטימיות הנוצרת בינו לבין הפרטנרית...? כולכם בטח כבר עניתם על זה לבד. אתם חושבים שאנחנו משתעממות, חושבים שלעשות צעד בסיס מדי פעם זה אסון אם אתה מעל רמה ראשונה...

בריקוד, כמו בכל דבר בחיים, אם תוציא את כל הכלים הכבדים שלך ישר על ההתחלה, זה מהר מאוד יאבד מהערך שלו.

ריקוד זה דבר שנבנה...זוכרים את הציטוט ״שיר בצ׳אטה לא תמיד מתחיל במקצב בצ׳אטה״ ? זה בדיוק זה. ההתחלה צריכה להיות פשוטה, לא צריך הפלות, לא צריך בלאגן. תנועות גוף, צעד בסיס. אל תאבדו את הטוהר בזה.

זה כל מה שבחורה צריכה בהתחלה של הריקוד שלה, את ההזדמנות ליצור את האינטימיות הזאת. דמיינו לעצמכם שהריקוד הוא סיפור ההיכרות שלכם עם בחורה שמוצאת חן בעיניכם, אם תתנפלו עליה בנשיקות וחיבוקים היא תיסוג לאחור, אבל אם תלטפו לה את היד ותביטו לה בעיניים, היא לאט לאט תיפתח כלפיכם. היא תירצה להיסחף לחוויה אתכם. זה בדיוק הסוד בריקוד. כל מה שחשוב באמת זה הקשר האינטימי שנוצר, הבועה הזאת שגם כאשר כל הרחבה סביבכם הומה אדם, היא אינה מורגשת כי חשפתם חלק מעצמכם. ככה אתם תפיקו כל כך הרבה יותר מסתם ריקוד שהוא לא יותר מאוסף וריאציות חסרות רגש כי אין דבר שיותר מתסכל מאשר רקדן שהוא מכונת וריאציות.
תאמינו לי, הסיפוק שתרגישו יהיה טוב יותר מכל וריאציה שהצלחתם ליישם בדיוק בזמן וקלעתם לברייק וכולכם יודעים כמה ברייק יכול לספק;)

תנסו להתנער מכל המחשבות האלה שאתם לא מספיק טובים או משעממים כי אתם רואים את מי שסביבכם עושים סלטות באוויר ושפגטים...כל זה לא חשוב כמו הרגשות שתבטאו דרך הריקוד והחיוך של הפרטנרית שלכם כי גרמתם לה להרגיש הכי טוב בעולם. ריקוד זה לא ״כמה וריאציות אני מספיק ב20 שניות מהשיר״, קחו את הזמן, תהנו מכל צעד.

ברגע שתיישמו את זה, אתם תרגישו את השיפור בינכם לבין עצמכם. אותי אישית זה ממש מעציב לדעת שרקדן לא מעריך את עצמו מהסיבות הלא נכונות כי הוא מחפש להתעסק בתפל. אני יודעת שזה לא קל, אבל תנסו. תפרצו גבולות, מחסומים שרק אתם אלה שמציבים אותם לעצמכם.

רק פסקה קטנטנה נותרה לי לבנות המדהימות!
כל אחת מכן נהנית ממחמאה, כל אחת מכן תצא עם חיוך מאוזן לאוזן מריקוד בו הגבר התלהב ממנה. גם לגברים מותר לחוות את ההרגשה הזאת, אם אתן קולטות שהבחור עשה משהו שגרם לכן לחייך או שהוא גילה טיפה מאמץ בכדי להרשים אתכן, אל תחסכו במילים. זה כיף פי כמה כשזה הדדי וכשאתן תאמרו מילה טובה למישהו, הוא יאמר מילה טובה למישהו אחר וזה עוד יחזור אליכן בענק:)

מקווה שנתתי לכם איזה נקודה למחשבה, אוהבת אתכם!!

 

שלכם, מירי רואה

 

 

Copyright © 2001-2006 by master@salsa.org.il, unless noted otherwise. UPDATED: 06-09-2014 12:43 AM