סלסה קלטיקה להופעות בישראל

מאת: רועי מימרן, מאי 2008

סלסה קלטיקה (Salsa Celtica) היא לא רק להקה, אלא גם ז'אנר בפני עצמו במוסיקת העולם, שמשלב מוסיקה לטינית עם אלמנטים של מוסיקה סקוטית. הלהקה הסקוטית הוציאה את אלבומה הראשון, Monstrous y Demonios (מפלצות ושדים) בשנת 1997 בעקבות ביקור של חברי הלהקה בקובה, שם ספגו את השפעתם. בהמשך הופיעו בארועים שונים בסקוטלנד. ב-1999 ביקרו בקובה פעם נוספת, בעקבותיו הוציאה את האלבום The Greatest Scottish Latin Adventure.

אולם האלבום שפירסם את הלהקה יותר מכל יצא בשנת 2003, El Agua De La Vida (המים של החיים). באלבום זה השתתפו 20 מוסיקאים, מסקוטלנד, אירלנד, קובה וונצואלה. אלבום זה המחיש יותר מכל את עוצמתה המוסיקלית של הלהקה. השירים בו מבוססים על מגוון סגנונות לטיניים: קומביה, גוואחירה, בולרו, בלדה והקלאסיקה האפרו-קובנית Ave Maria Morena, בכולם משתלבים חמת החלילים הסקוטי והכינור באופן מדהים, כך שנותנים למוסיקה את השילוב הקלטי-לטיני המיוחד ללהקה. ומה עם סלסה אתם שואלים? באלבום שני שירי סלסה מובהקים (וגם שיר נוסף שממשיך לסלסה), שיר הנושא, והשיר Maestro - שיר סלסה מונומנטלי, מבוסס בסגנונו על סלסה קלאסית בשילוב החליל שפותח את השיר ומכניס אותו לאוירה מיוחדת. השיר כיכב במצעדי הסלסה בכל העולם וגם על רחבות המועדונים בארץ. האלבום כולו זכה בשנת 2003 במקום 24 באלבומי מוסיקת עולם בכל אירופה.
בשנת 2004 יצאה הלהקה לסבב הופעות באנגליה, תוך כדי הוצאה חוזרת של האלבום, שזכה למחמאות ממבקרי המוסיקה וכלי התקשורת בבריטניה. ההופעה של הלהקה במסגרת ארוע מוסיקת עולם, בהיכל המלכה אליזבת בלונדון, זכתה להדים רבים. בשנת 2005 הופיעה הלהקה בארה"ב, בקנדה ובמדינות שונות באירופה.


האלבום האחרון של הלהקה, El Camino, יצא בשנת 2006. האלבום שומר על סגנונה הייחודי של הלהקה, והביא לרחבות הריקודים את הלהיטים Pa'l Rumberos ו-Correla.
כותב שורות אלו היה בהופעה של הלהקה בקונגרס הסלסה באנגליה בספטמבר 2006. הלהקה הפגינה יכולת מוסיקלית מרשימה והוציאה גם את הקהל האנגלי הרגוע מאדישותו.


הלהקה תופיע במסגרת פסטיבל ישראל, ביום שישי 6 ביוני 2008 בשעה 22:00 בתיאטרון חולון, וביום שבת 7 ביוני בשעה 21:30 בתיאטרון שרובר בירושלים. מומלץ לכל חובב סלסה.
הנחה לגולשי Salsa.org.il בהזמנת כרטיסים למופע בירושלים - בהזמנה טלפונית דרך בימות, טל' 02-6237000 המחיר 162 ש"ח במקום 180 ש"ח (יש לציין שהגעתם דרך האתר).
לאתר הבית של הלהקה
לאתר פסטיבל ישראל

יומנו של סלסרו
מדור הסצנה
מדור המוסיקה
מדור הגלריה
המטייל - סלסה בעולם
מדור הריקוד, ריקוד סלסה
Copyright © 2001-2008 by Salsa.org.il, unless noted otherwise.