קונגרס הסלסה בוושינגטון 8-11 ביוני 2007 / אלכס לייזר

לפני ההגעה לוושינגטון הייתי בניו יורק, לכן לקחתי אוטובוס לוושינגטון. אז אחרי רכבת תחתית אוטובוס, מונית, פקקים איומים, מזג אוויר סוער וסה"כ 6.5 שעות בדרך, סוף סוף הגעתי למלון הקונגרס. המלון כבר היה מלא באנשים.

אחרי כ - 3 שעות כבר התחילו ההופעות של יום שישי, בשעה 9 (בדיוק על פי הלו"ז). ההופעות הבולטות היו של "סלסה היט" מפלורידה , איסמעל ושני עם הופעת הצ'ה צ'ה שאיתה הם גם הופיעו בארץ , ו"ימולה" מניו יורק שההופעה שלהם גרפה מחיאות כפיים סוערות מהקהל.

באותו היום המסיבה התחילה בקצב איתי שכן המון אנשיו היו עדיין עייפים מהטיסות הרבות שעוכבו. על הבמה הופיעה "אורקסטה לה רומנו" ששיריה היו מעט ארוכים מכדי לרקוד, אז רב הקהל פשוט עמד והקשיב למוזיקה. מאוחר יותר מוזיקת הדי ג'יי הייתה מעולה ורחבת הריקודים התמלאה ברקדנים ברמה גבוהה מיפן, קנדה ומכל רחבי ארה"ב.

יום למחרת במהלך היום התקיימו סדנאות כשבמקביל אליהן לא מתקיימת שום פעילות אחרת. המלון גם היה די מרוחק ממרכז העיר מה שהקשה לנסוע ולראות את וושינגטון. החידוש בסדנאות היה שכל יום הועברה סדנא שהייתה יותר פאנל דיון עם מיטב אנשי הסלסה על הצד האומנותי והעסקי של הסלסה.

באותו לילה ההופעות היו ברמה הרבה יותר גבוהה אך יחד עם זאת היו יותר מדי הופעות (יותר מ - 20 להערכתי). שוב "סלסה היט" עם הופעת שיינס מלאת אנרגיה , "קאריביאן סול" , "ימולה", ו"דסקרגה קריבה" משיקגו שנעלו את הערב. המוזיקה באותו ערב הייתה מעולה ואנשים רקדו עד השניה האחרונה וכל המים במלון אזלו.

ביום ראשון היינו קצת לחוצים, בכל זאת ההופעה הראשונה שלי ושל סוזן בקונגרס. לאחר בעיות קלות עם המוזיקה במהלך החזרה הגנרלית, הכל היה מוכן לערב. הצורה שבה שאקה הציג אותנו הייתה ממש מפרגנת וגם טרוי אנטוני שעלה לבמה פירגן לקונגרס בארץ. ההופעה הייתה טובה והקהל פירגן לנו מכל הלב. לאחר שירדנו מהבמה נהנינו מההופעות של מגנה ודרלין, וגם אדולפו ומליסה שנתנו הופעות מעולות. את הערב סגרה "הופעת כוכבים". הופעת שיינס שרובה הייתה מאולתרת שנתנו שאקה בראון (וושינגטון), ליאון רוז (לונדון), גורדון נייל (אנלנטה) פסיון סקוט (וושינגטון) ובובי דידנסון (יפן). אחלה דרך, מקורית ושונה לסגור את ערב ההופעות האחרון בקונגרס.

למרות שבלילה השלישי כולם כבר היו עייפים, כולם רקדו עד השיר האחרון, ואז עוד אחד. במהלך השיר הבאמת אחרון שהדי ג'יי שם לבקשת הקהל, מצאתי את עצמי כחלק מסוג של רואדה, יותר מ - 7 זוגות שרוקדים על ה - 2 ומחליפים בנות זוג ללא הפסקה. חריקוד המבולגן הזה כלל כמה מהרקדנים הטובים ביותר בקונגרס כמו שאקה (וושינגטון, מארגן הקונגרס), אריקה (טמפה), סנדרה (ניו יורק) ועוד רבים וטובים. זאת הייתה סיומת מושלמת לסופ"ש מעולה.

אין ספק שזאת הייתה אחלה חוויה לפעם ראשונה על במת קונגרס בחו"ל.

שלכם,
אלכס לייזר

נ.ב
לכל שאלה הערה אתם מומנים לפנות אלי למייל:
leyzer.alex@gmail.com
אתם גם מוזמנים להיכנס למייספייס שלנו כדי להתעדכן על האירועים הבאים בהם אני וסוזן נוטלים חלק.
www.myspace.com/alexandsuzanne

לתגובות לכתבה בפורום
Salsa Heat
Ismael & Shani
Yamulee
Salsa Heat 2
Carribiean Soul
Yamulee 2
Descarga Caribe
Alex & Suzanne
Magna & Darlin
Adolfo & Melissa
All Stars

יומנו של סלסרו
מדור הסצנה
מדור המוסיקה
מדור הגלריה
המטייל - סלסה בעולם
מדור הריקוד, ריקוד סלסה
Copyright © 2001-2007 by Salsa.org.il, unless noted otherwise.